Junnut - kalenteri

 

 

HlS JUNNUTREENIT 2017 ja HÄME CUPIN OSAKISAT 2017

 

  I-II-RYHMÄ  
Aika Paikka Teema    
ke 5.4 Konttila käyrä,väylä,rastinotto    
ke 12.4 Kolkanmäki Torstairastit,teema: polut pois    
ke 19.4 Palokallio,Parola  rastinotto,micro    
la 22.4 FinnSpring viesti(Parma) kisa    
ke 26.4. Lammienmaa pitkä reitinvalinta,rytmitys    
ke 3.5 Aulanko multi:viiva,väylä,suunta    
ke 10.5 Kiipula happomäki,vedot, käyrä    
la 13.5 HOK(Haka) kisa    
to 18.5 Vahankivi Torstairastit    
la 20.5 Särkänniemi(KooVee) kisa    
 ke  24.5. Tornimäki,Tervakoski sama rata x2    
 to  25.5.  Helasuunnistus(IknV) kisa    
su 28.5 JunnusuunniStus (RaN) kisa    
ke 31.5 Vähikkälä suunnistusvedot    
ma-to 5.-8.6. Leimausleiri Kuortane leiri    
to 8.6. Parolanharju Torstairastit    
su 11.6. Grano Games(TP) kisa    
ti 13.6. Koninperä pitkät välit,suunta    
ke 14.6 Forssa Games kisa    
to 23.6

Treenipäivä:Teuro

Kuuslammi

 2xkeskimatka, rastinotto    
ke 28.6  Ahvenisto  käyrätreeni/Flow park,uinti    

KESÄTAUKO   HIS TREENIPANKKI 7 HARJOITUSTA!

ke    11.7.     FIN5 2.osakilpailu(Häme cup)           kisa

pe    14.7.     FIN5 4. osakilpailu (Häme cup)          kisa

ti 25.7 Suvipielinen Ungi viestitreeni    
to 27.7. Suvipielinen Torstairastit    
ma 31.7. HOV(TP) kisa    
 pe-la 4.-5.8  UNGI,Ruotsi kisa    
ti 8.8. Nevilä-Oinaala pitkät välit,reitinvalinta    

la

su

12.8

13.8.

AM-pitkä(HLS)

AM-viesti(HLS)

kisa

kisa

   

ti

ke

15.8.

16.8.

Palanutnummi

Lasimäkisprint(KalKe)

Nuju viestitreeni

kisa

   

la

su

19.8

20.8.

 NUORTEN JUKOLA

Nuorisosuunnistus(Haka)

kisa

kisa

   
ke 23.8 Vahankivi pitkät välit 15 000    
ke 30.8. Aulanko käyräkartta + micro    
ke 6.9 Kauriala  RATATESTI 3000/5000m    
la 9.9 Mikonpäivä(TP) kisa,sprintti    

 

ke

ke

ma

la

 

13.9.

20.9.

25.9.

30.9.

 

Kirkkokallio

Hattelmalanharju

 Suvipielinen

Turun Nuorisoviesti

 

SM viestitreeni

suunnistusvedot

yökuppi/yösuunnistus

kisa

   
 su   1.10.     Oravatonni Mynämäki     kisa