HlS:n Jukola- ja Venla-joukkueet 2018

Joukkueiden kasaaminen Jukolan ja Venlojen viestiin 2018 on alkanut. Pääosa joukkueista pyritään ilmoittamaan ennen ensimmäistä takarajaa eli 1.2.2018.

  • 5.1. on ilmoitettu 3 jussijoukkuetta ja 5 venlajoukkuetta.

Osanottomaksut nousevat portaittain riippuen ilmoittautumispäivästä. Maksut ja takarajat ovat seuraavat:

  • 1.2. mennessä 298 euroa/jussijoukkue ja 168 euroa/venlajoukkue.
  • 9.5. mennessä 356 euroa/jussijoukkue ja 204 euroa/venlajoukkue.
  • 1.6. mennessä 596 euroa/jussijoukkue ja 336 euroa/venlajoukkue.

Jukolan viestiin kasataan seuran toimesta joukkueet 1.-2. ja 5. sekä Venlojen viestiin joukkueet 1.-4.sekä 6. näyttöjen (uusien ja vanhojen) perusteella. Loput joukkueet hoitavat itse joukkueiden kasaamisen. Jokaisella joukkueella tulee olla vastuuhenkilö, joka huolehtii juoksujärjestyksen ilmoittamisen, mahdollisten varamiesten hankinnan ja kilpailumateriaalin jakelun. Joukkueiden kasaamisessa voi käyttää apuna viime vuoden joukkueita.

Jukolan 1.-2. ja 5. joukkueiden vastuuhenkilö on Petri Kuusinen ja Asko Lautamäki ja Venlojen 1.-4. ja 6. Petri Kuusinen, Asko Lautamäki ja Ari Heikkilä. Näihin joukkueisiin pyrkivät laitetaan nyt alustavasti ykkösjöukkueiden alle. Laitan tänne näkyviin valmiit ja puolivalmiit joukkueet sekä joukkueettomat. Vastuuhenkilö on merkitty hissin vihreällä. Kun ilmoittaudutte minulle, eikä teillä ole vielä joukkuetta, laittakaa mukaan osuustoive ja yhteystiedot. Mieluiten otan tietysti vastaan kokonaisia joukkeita. Kilpailukutsu ja muut tiedot löytyvät Jukolan viestin nettisivuilta.

Seura maksaa molemmissa sarjoissa 1- ja 2-joukkueet sekä H/D18 ja nuoremmat seuran jäsenet. Muut maksavat itse osallistumisensa.

Alustava joukkuejako ja juoksujärjestykset löytyvät tältä sivulta. Lopulliset juoksujärjestykset pitää olla järjestäjillä 15.6. klo 18.00 mennessä, joten ne pitää ilmoittaa Kuusisen Petelle viimeistään 14.6. klo 18.00. Halukkaiden kannattaa silti ilmoittautua vaikka senkin jälkeen, koska aina sattuu peruutuksia ja sairastumisia.

Ilmoittautumiset kerää ja hoitaa eteenpäin Pete Kuusinen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., puhelin 040 589 2604.

Jukolan viesti

HlS 1-2, 5

Osuus: Nimi:   Yhteystiedot:
  Petri Kuusinen    
  Vesa Ylis-Junttila    
  Aleksi Vihelä    
  Antti Kivikko    
  Jussi Jalonen    
  Jere Kommio    
  Vili Virkki    

 

 HIS 6, Martin joukkue


 Osuus:      Nimi:                     Sarja:   Yhteystiedot:              

                Martti Leppälä 0401362352

Venlojen viesti

HlS 1-4, 6

Osuus: Nimi: Sarja: Yhteystiedot:
  Saana Kuusinen              D16  
  Sanni Kuusinen  D18  
  Essi Metsälä D18  
       
       
       
       
HIS 5 Leenan joukkue    
       
  Leena Savonen   0505722628