Junnut - kalenteri

 

 

HlS JUNNUTREENIT 2018 ja HÄME CUPIN OSAKISAT 2018

 

  I-RYHMÄ ja TÄHTITIIMI   
Aika Paikka Teema    
ke       11.4 Hämeen Linna sprintti    
ke       18.4 Vahankivi  ryhmälähtövedot    
su       22.4 Finn Spring viesti(EsAk)  kisa    
to       26.4 Tömäykallio,Tervakoski  rastinotto,rytmitys    
ke       2.5. Lukkojenmaa  am radat koejuoksut    
la       5.5 Hakan keskimatka Kisa Häme Cup    
ke       9.5. Aulanko multi    
to       10.5. Helasuunnistus(KyRa) Kisa Häme Cup    
su       13.5. Hämeen keskimatka/HOK (HIS) Kisa Häme Cup    
ke         16.5.  Rajajärven supat Hollola supat/EM kats. tyyppi    
su        20.5. Esi-Jukola Kisa Häme Cup    
 ke         23.5. Kukkolanharju, Hämeenkoski supat/SM keski valmistava harjoitus    
su        27.5. Junnukisa(RaN) Kisa Häme Cup    
ke        30.5. Vehmainen  reitinvalinta,rytmitys    
ma-to       4.-7.6. Leimausleiri Kisakallio leiri    
to       7.6.  Torstairastit HIS Vesunti    
su       10.6. Grano Games(TP) Kisa Häme Cup    
ti       12.6. Merve,Tenhola  Kisa AM-keskimatka    
to       14.6 Forssa Games Kisa Häme Cup    
ke       20.6

Konttila,Turenki

 suunnistusvedot    
ke       27.6  Ahvenisto maauimala  Flow park,uinti    

KESÄTAUKO   HIS TREENIPANKKI 7 HARJOITUSTA!

 

 

la       28.7 Tampere Suunnistus(KooVee) Kisa Häme Cup    
ti       31.7 Suvipielinen Ungi viestireeni päivä/yö    
pe-la       3.-4.8. UNGI KISA, Ruotsi    
 su       5.8. Lasimäkisprint Kisa Häme Cup    
ke       8.8. Tömäyskallio sama ratax2    

la

su

     

11.8

12.8.

AM-pitkä(OrPo)

AM-viesti(OrPo)

kisa Häme Cup

kisa viesti

   
ti      

15.8.

 

 Vahankivi

 suunta/suotreeni

 

   

la

ke

     

18.8

22.8.

 NUORTEN JUKOLA

Huisti

 SM valmistava

15 000 harjoitus 

   
la       25.8 Sprintti (Haka) Kisa Häme Cup    
ke       29.8. Aulanko käyräkartta + micro    
ti       4.9 Liiinalampi,Turenki  RATATESTI 3000/5000m    
 to        6.9.  Aulanko  torstairastit HIS    

 

ke

ke

su

ke

la

     

 

12.9.

19.9

23.9.

26.9.

29.9.

 

Palokallio

Kiipula

Mikonpäiväsprintti (TP)

 

Turun Nuorisoviesti

 

Hissin Maili

Kisa AM-yö

Kisa

VIESTIHARJOITUS

kisa

   
 su             30.9     Oravatonni Mynämäki     kisa
 ke             3.10.     Aulanko                          Mannaharjoitus  yhteislähtö

 to             4.10.     Parolanharju                     torstairastit HIS

 

 la             6.10.     25 Manna                                viestikisa