Junnut - kalenteri

 

 

HlS JUNNUTREENIT 2017 ja HÄME CUPIN OSAKISAT 2017

 

  I-II-RYHMÄ  
Aika Paikka Teema    
ke       5.4 Konttila käyrä,väylä,rastinotto    
ke       12.4 Kolkanmäki Torstairastit,teema: polut pois    
ke       19.4 Palokallio,Parola  rastinotto,micro    
la       22.4 FinnSpring viesti(Parma) kisa    
ke       26.4. Lammienmaa pitkä reitinvalinta,rytmitys    
ke       3.5 Aulanko multi:viiva,väylä,suunta    
ke       10.5 Kiipula happomäki,vedot, käyrä    
la       13.5 HOK(Haka) kisa    
to       18.5 Vahankivi Torstairastit    
la       20.5 Särkänniemi(KooVee) kisa    
 ke        24.5. Tornimäki,Tervakoski sama rata x2    
 to        25.5.  Helasuunnistus(IknV) kisa    
su       28.5 JunnusuunniStus (RaN) kisa    
ke       31.5 Vähikkälä suunnistusvedot    
ma-to       5.-8.6. Leimausleiri Kuortane leiri    
to       8.6. Parolanharju Torstairastit    
su       11.6. Grano Games(TP) kisa    
ti       13.6. Koninperä pitkät välit,suunta    
ke       14.6 Forssa Games kisa    
to       23.6

Treenipäivä:Teuro

Kuuslammi

 2xkeskimatka, rastinotto    
ke       28.6  Ahvenisto  käyrätreeni/Flow park,uinti    

KESÄTAUKO   HIS TREENIPANKKI 7 HARJOITUSTA!

ke    11.7.     FIN5 2.osakilpailu(Häme cup)           kisa

pe    14.7.     FIN5 4. osakilpailu (Häme cup)          kisa

ti       25.7 Suvipielinen Ungi viestitreeni    
to       27.7. Suvipielinen Torstairastit    
ma       31.7. HOV(TP) kisa    
 pe-la       4.-5.8  UNGI,Ruotsi kisa    
ti       8.8. Nevilä-Oinaala pitkät välit,reitinvalinta    

la

su

     

12.8

13.8.

AM-pitkä(HLS)

AM-viesti(HLS)

kisa

kisa

   

ti

ke

     

15.8.

16.8.

Palanutnummi

Lasimäkisprint(KalKe)

Nuju viestitreeni

kisa

   

la

su

     

19.8

20.8.

 NUORTEN JUKOLA

Nuorisosuunnistus(Haka)

kisa

kisa

   
ke       23.8 Vahankivi pitkät välit 15 000    
ke       30.8. Aulanko käyräkartta + micro    
ke       6.9 Kauriala  RATATESTI 3000/5000m    
la       9.9 Mikonpäivä(TP) kisa,sprintti    

 

ke

ke

ma

la

     

 

13.9.

20.9.

25.9.

30.9.

 

Kirkkokallio

Hattelmalanharju

 Suvipielinen

Turun Nuorisoviesti

 

SM viestitreeni

suunnistusvedot

yökuppi/yösuunnistus

kisa

   
 su             1.10.     Oravatonni Mynämäki     kisa
 ke             4.10.     Aulanko                          Mannaharjoitus  yhteislähtö
 ma            16.10.   Kiipula                            yökuppi/yösuunnistus
 su              5.11.     Lukkojenmaa                  pitkät välit 7km (uusi karttaversio)